You are currently viewing Wycieczka na Luboń Wielki

Wycieczka na Luboń Wielki

W sobotę 24 września 47 dzielnych piechurów zdobyło Luboń Wielki. Pierwsza w tym roku szkolnym sobotnia wycieczka to kontynuacja zdobywania szczytów beskidzkich. Z Rabki Zaryte żółty szlak prowadzi na ten popularny szczyt Beskidu Wyspowego. Główną atrakcją perci S.D. Borkowskiego ( tak ten szlak został nazwany, od nazwiska inicjatora budowy schroniska na szczycie) było podszczytowe gołoborze. Jego przejście wymagało uwagi i pewnych elementów wspinaczki. Po ponad dwugodzinnym podejściu doszliśmy do schroniska gdzie czekał nas godzinny odpoczynek. Widoczność była bardzo dobra, można było podziwiać łańcuch Tatr , Gorce i szczyty Beskidu Wyspowego. Schodziliśmy niebieskim szlakiem przez Luboń Mały. Obfitość grzybów kusiła do ich zbierania. Całe siatki pięknych podgrzybków, kozaków i prawdziwków pojechały z nami do Wadowic. Wycieczka bardzo udana, pogoda super, uczestnicy wycieczki też. Projekty plakietek wykonali: Laura Banaś, Wojtek i Tomek Leńczowscy, Szymon Balon i Julek Łysak. Brawo! Kolejna wycieczka planowana jest na 15 października.

Tadeusz Włodek

Zobacz zdjęcia

Zdjęcia pana Płonki

Dodaj komentarz