You are currently viewing Mogielica zdobyta!

Mogielica zdobyta!

W sobotę 15 października zorganizowano kolejną sobotnią comiesięczną wycieczkę. Mogielica, najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego 1170 m n.p.m. była celem wycieczki. Wędrówkę na szczyt rozpoczęliśmy z przełęczy Edwarda Rydza-Śmigłego nad Jurkowem. Po krótkim rysie historycznym dotyczącym walk Legionistów J. Piłsudskiego na przełomie listopada i grudnia 1914 r. wyruszyliśmy  zielonym szlakiem w kierunku szczytu. Piękna pogoda, ciepło, jak na połowę października, piękne kolory mieszanych lasów umilało wędrówkę. Grzyby też można było zobaczyć miedzy opadłymi liśćmi. Z polany Wyżnikówka roztaczał się piękny widok na Beskid Wyspowy i Gorce. Na szczycie Mogielicy nadal trwają prace przy budowie nowej wieży widokowej. Nie było możliwości wejścia na nią. Odpoczywaliśmy w promieniach jesiennego słoneczka obok krzyża poświęconego naszemu wielkiemu Rodakowi Janowi Pawłowi II. Na postumencie krzyża znajduje się wymowny napis: „Wobec piękna gór czuję że On jest. I wtedy zaczynam się modlić”. Polana Stumorgowa wynagrodziła nam brak wieży widokowej rozległymi panoramami. Do Jurkowa schodziliśmy niebieskim szlakiem gdzie na parkingu pod kościołem czekał na nas autokar.

Dziękuję wszystkim za wspólne spędzenie wycieczkowego czasu. Gratuluję wytrwałości najmłodszym uczestnikom wycieczki Oksanie, Marii i Frankowi, dzieciom z przedszkola. Było nas wszystkich 56 uczestników. Dziękuję panu Józefowi Książkowi, który pełnił rolę zamka (osoba zamykająca wycieczkę) za sumienną i zaangażowaną postawę. Projekty pięknych plakietek wykonali: Laura Bernaś i Szymon Balon z klasy 2a – brawo!  Kolejna wycieczka już 5 listopada.

Zobacz zdjęcia

Dodaj komentarz