You are currently viewing XXIX Rajd Szlakami Legionów

XXIX Rajd Szlakami Legionów

Po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią, w dniach 17-18 listopada 2022 r. organizowany jest XXIX Rajd Szlakami Legionów. W rajdzie mogą uczestniczyć uczniowie począwszy od klasy piątej. W indywidualnych przypadkach mogą być młodsi. Program rajdu obejmuje zwiedzanie:

  • zabytkowego cmentarza w Łużnej gdzie spoczywają żołnierze z 56 Pułku Piechoty z Wadowic, 
  • Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach,
  • cmentarza Legionistów w Łowczówku – nocne wyście z ogniskiem,
  • zabytkowej cerkwi w Kwiatoniu,
  • cmentarzy wojennych z I wojny światowej w gminie Pleśna.

Nocleg w Szkole Podstawowej im. B. Czecha w Pleśnej.

Wymagane wyposażenie: śpiwór, karimata, dwa plecaki (duży i mały), zmienne obuwie, przybory toaletowe, ciepłe ubranie przeciwdeszczowe, mały parasol, latarka, garnuszek, łyżeczka, mały bezpieczny nożyk do smarowania chleba, znicze, dobry humor.

Koszt 130 złotych (przejazd autokarem, obiad w pierwszy dzień, śniadanie drugiego dnia, pamiątkowa plakietka). Zapisy u organizatora rajdu.

Organizator rajdu: Tadeusz Włodek

Dodaj komentarz