You are currently viewing Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości

Nasi uczniowie korzystają ze sprzętu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci podczas zajęć obowiązkowych. W ostatnim czasie uczniowie klas 4 na lekcjach techniki wykonywali Pana Stopa, co było związane z utrwaleniem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Korzystali przy tym z pistoletów do klejenia na gorąco. Dzięki większej liczbie sprzętu praca uczniów szła bardzo sprawnie, a efektem ich pracy były piękne, kolorowe i starannie wykonane ludki Pan Stop.

Uczniowie klasy 3 z pomocą wychowawczyni uczyli się, jak korzystać ze sprzętu fotograficznego. Poznali zasady bezpiecznego użytkowania aparatu, a nauczyciel wyjaśnił im podstawowe zasady dotyczące wykonywania zdjęć. Na początek zrobili zdjęcia jesiennej dekoracji wykonanej w ich klasie.

Na lekcji plastyki klasy 7 omawiały temat fotografii. Uczniowie poznawali budowę i funkcjonowanie aparatu fotograficznego oraz uczyli się o kompozycji kadru z zastosowaniem złotego podziału. Na kolejnej lekcji omówiona została głębia ostrości, a następnie uczniowie starali się zrobić zdjęcie martwej natury z wykorzystaniem zdobytej wiedzy.

Dodaj komentarz