You are currently viewing Najlepsi recytatorzy Szkoły – wybrani!!

Najlepsi recytatorzy Szkoły – wybrani!!

7 listopada 2022 r. odbył się Szkolny Konkursu Recytatorski i Teatralny. Do rywalizacji w kategoriach Recytacja i Teatr przystąpiło 30 uczniów Szkoły Podstawowej. Uczestnicy prezentowali wiersz (klasy 1-3) lub wiersz i fragment prozy (klasy 4-8). Z racji obchodów 40-lecia szkoły jeden z tekstów był tematycznie związany z Mikołajem Kopernikiem, gwiazdami, kosmosem…

W tym roku gościem specjalnym zasiadającym w Jury Konkursu był Pan Paweł Jarosz – założyciel grupy teatralnej „Teatr Nasz” z Kleczy i jednocześnie Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach. Komisję oceniającą występy uczniów stanowiły również: Pani Dyrektor Barbara Bałys oraz nauczycielka języka polskiego i historii Pani Renata Kowalczyk. Oto lista laureatów!

Kategoria – Recytacja:

Klasy 1-3:
I miejsce – Maja Mętel (1c)
II miejsce – Wojciech Ochab (3b) ex aequo Tymon Jamróz (3c)
III miejsce – Klaudia Wiktor (1c)
Wyróżnienie: Emilia Morek (1c)

Klasy 4-5:
I miejsce – Konrad Gołąb (5b) ex aequo Antoni Gajda (5b)
II miejsce – Jakub Knapik (5b)
III miejsce – Lena Rachwał (4b)

Klasy 6-8:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Kamila Hałat (8b)
III miejsce – Kamila Nowak (7a) ex aequo Wiktoria Latocha (6a)
Wyróżnienie: Sławomir Chowaniec (6a), Igor Guzdek (6a)

Kategoria – Teatr:

I miejsce – Mateusz Pasterak (7a)

Grand Prix całego Konkursu otrzymała Milena Kwarciak (8b).

Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu już za rok.

Dodaj komentarz