You are currently viewing Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta, 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych apelach nawiązujących do tego święta. Najmłodsze klasy pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowały piękne recytacje, pieśni i piosenki o tych trudnych a zarazem radosnych listopadowych dniach 1918 r. W klasach 4-8 klasa 7a pod kierunkiem pani Moniki Kłobuch przygotowała montaż słowno-muzyczny. Tegoroczne obchody ze względu na wojnę na Ukrainie wywołanej agresją Rosji mają specjalny kontekst. Towarzyszy nam refleksja, że wolność nie jest dana na zawsze, o wolność trzeba cały czas walczyć. Praca, kształtowanie charakterów, obowiązkowość, dążenie do samodoskonalenia – to możemy robić codziennie, to jest nasza walka. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali nasz Hymn Narodowy. 

Dodaj komentarz