You are currently viewing Wycieczka na Lachów Groń

Wycieczka na Lachów Groń

W sobotę 3 grudnia 2022 r. organizowana jest wycieczka  na Lachów Groń w Beskidzie Żywieckim. Zbiórka o godz. 7.00 na parkingu pod kościołem Św. Piotra. W planie wycieczki przejazd autokarem na trasie: Wadowice – Koszarawa.  Będziemy wędrować żółtym szlakiem z Koszarawy na Lachów Groń 1045 m n.p.m. Na Hali Janoszkowej planowane jest ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Kiełbaski będą zakupione natomiast uczestnicy zabezpieczą we własnym zakresie chleb, musztardę…

Rejon Koszarawy to miejsce wybitnie związane z osadnictwem wołoskim i oczywiście z pasterstwem. Hala Janoszkowa to teren dawnych wypasów owiec.

Będziemy schodzić żółtym a następnie zielonym szlakiem do  Koszarawy Cichej. Powrót do Wadowic planowany na godzinę 14.30

 W czasie wycieczki obowiązuje turystyczny ubiór – stosowny do warunków atmosferycznych. Każdy uczestnik wycieczki otrzyma pamiątkową plakietkę zaprojektowaną przez uczestników wycieczki. Zapraszam do wykonania projektów  termin: środa 2 listopada. Ze względów technicznych najlepiej zrobić tak: W kartkę w kształcie kwadratu o boku długości ok. 20 cm wpisujemy koło i w kole wykonujemy projekt.

Do książeczki GOT wpisujemy: Koszarawa-Lachów G.- Koszarawa Cicha, BZ.02, 15 pkt.

W dalszym ciągu zdobywamy kolejne stopnie Górskiej Odznaki Turystycznej oraz odznakę „KAŻDEMU JEGO EVEREST – 8848″  –  różnica wysokości jaką pokonamy –  475 m.

Na wycieczkę zapraszam Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Chętni wpisują się na listę.  Koszt wycieczki 35 zł.  Z turystycznym pozdrowieniem Tadeusz Włodek.

Wpisz się na listę

Dodaj komentarz