You are currently viewing Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

Po dwóch latach przerwy nasza szkoła wraca do celebrowania uroczystości „Dzień Rodziny”, w której podkreślamy wartość rodziny w życiu dziecka. Ze względu na dużą liczbę uczniów, wydarzenie to zorganizowane zostanie z podziałem na trzy grupy wiekowe. 29 listopada 2022 r. odbyła się pierwsza część – spotkanie uczniów z oddziału przedszkolnego, klas 1 i 2 wraz z rodzicami. 

Podczas finału zostały rozegrane konkurencje sportowe: klasy rywalizowały między sobą w skakaniu w worku, w zabawie w szczura czy w przeciąganiu liny. Następnie dzieci zjadły słodkie poczęstunki w klasach oraz wykonały plakaty o tematyce związanej z aktywnymi sposobami spędzania czasu wolnego.

Uroczystość ta ma również na celu profilaktykę zachowań ryzykownych wśród dzieci, zakładając, że podkreślanie wartości rodzinnych, wartości relacji dom – szkoła, pokazanie zdrowych sposobów spędzania czasu wolnego – wspiera rozwój dzieci, zapewnia poczucie przynależności i poczucie bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że poprzez organizowanie m.in. takich uroczystości dzieci będą miały mniejszy problem z zachowaniami ryzykownymi, do których zaliczamy np. używanie środków psychoaktywnych, fonoholizm itp.

Myśl przewodnia – „Wiem, jak zdrowo spędzać czas wolny”, która ma zachęcać do odstawiania telefonów, komputerów, a poświęcenia czasu na bycie z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, była również tematem konkursu plastycznego, którego finał i rozdanie nagród za piękne prace nastąpiło na zakończenie tego radosnego i pełnego emocji dnia. Bardzo dziękujemy Dzieciom, wszystkim tak licznie przybyłym Rodzicom oraz nauczycielom za udział i zaangażowanie w organizację i przebieg „Dnia Rodziny”.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Dodaj komentarz