You are currently viewing Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

Minął kolejny miesiąc nauki. Nasi uczniowie przygotowują się do udziału w międzynarodowym projekcie Erasmus+ „Virtual Reality – English Learning Innovative TEaching” („Wirtualna Rzeczywistość dla Innowacyjnego Nauczania Języka Angielskiego”), który w swoich założeniach ma wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauce języka angielskiego. Będzie to nauka przez zabawę i odkrywanie świata przy użyciu okularów wirtualnej rzeczywistości. Zdobywane przez naszych uczniów doświadczenie z pewnością zaowocuje podczas wyjazdów zagranicznych do Finlandii i Estonii, gdzie nasi uczniowie wspólnie z uczestnikami z tych państw będą rozwijać swoje umiejętności językowe oraz IT. Do udziału w projekcie zaprosiło naszą szkołę Centrum Edukacyjne EST z Wadowic, a zakupiony dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci sprzęt umożliwi sprawną i z pewnością efektywną realizację przedsięwzięcia.

Podczas lekcji techniki uczniowie uczyli się wykonywać pomiary napięcia prądu elektrycznego za pomocą mierników.

Sprzęt fotograficzny został wykorzystany podczas Rajdu Szlakami Legionów, gdzie uczniowie pod okiem nauczycieli rejestrowali przebieg tego ważnego wydarzenia. Otrzymywali wskazówki, omawiali wykonane filmiki i zdjęcia, tworząc równocześnie bardzo cenną pamiątkę z wyjazdu, do której zapewne wrócą po latach, przeglądając stronę internetową szkoły lub kroniki szkolne.

Dodaj komentarz