You are currently viewing Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

2 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach w świetlicy szkolnej odbyło się Narodowe Czytanie. Uczestnicy kółka teatralnego, nauczyciele – Joanna Bartkowiak, Edyta Lach, Bogumiła Bańdura oraz pan Dyrektor Tadeusz Włodek przeczytali utwory z tomu poezji Adama Mickiewicza ,,Ballady i romanse”. Uczniowie świetlicy z prawdziwym zainteresowaniem wysłuchali takich utworów jak: ,,Powrót taty”, ,,Świtezianka”, ,,Pani Twardowska” oraz ,,Przyjaciele”. W nastrój ,,Ballad i romansów” widownię wprowadziła uczennica klasy 3b – Katarzyna Kutyła – niezwykle nostalgiczną grą na skrzypcach. Zarówno wykonawcy jak i słuchające dzieci wykazały się ogromną wrażliwością biorąc na warsztat utwory naszego Wieszcza Narodowego. Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz