You are currently viewing Wycieczka na Lachów Groń

Wycieczka na Lachów Groń

3 grudnia 2022r.  59 turystów (uczniów, rodziców i nauczycieli) uczestniczyło w wycieczce na Lachów Groń. Przejazd z Wadowic do Koszarawy. Już w Suchej Beskidzkiej niespodzianka – słońce, piękna pogoda. Tak już było przez cały czas trwania wycieczki. Z Koszarawy Cichej zielonym szlakiem, następnie żółtym w kierunku Lachów Gronia. Przed szczytem obok szałasu rozpaliliśmy ognisko. Było trochę śniegu ale to nikomu nie przeszkadzało – wręcz przeciwnie. Szukając gałęzi na ognisko, natrafiliśmy na drzewo ze śladami niedźwiedzich pazurów. Oczywiście pieczenie kiełbasek i takie tam… Ze szczytu przepiękna panorama: Jałowiec, Polica, Babia Góra, Pilska, Romanka, Rysianka, Barania Góra. Schodziliśmy do Koszarawy zatrzymując się obok chatki z której korzystają turyści traperzy. Gratulacje dla Frania Sobali, pięciolatka, najmłodszego uczestnika wycieczki. Pierwszy raz była z nami na wycieczce Luna, czworonożna turystka. Też dała radę – a jak smakowała jej kiełbaska! Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki za Waszą obecność i stworzenie kapitalnej atmosfery!
Do zobaczenia w styczniu na kolejnej wycieczce.
Tadeusz Włodek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dodaj komentarz