You are currently viewing Wycieczka kół regionalnego i turystycznego

Wycieczka kół regionalnego i turystycznego

W dniach 9/10 grudnia z okazji Mikołajek mała, ale bardzo zgrana grupka uczniów z kół regionalnego i turystycznego wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę krajoznawczą w góry.

Oto relacja jednej z uczestniczek Kingi Krzyścin z klasy 8a.

 W mroźny i jak się okazało śnieżny piątkowy wieczór zwiedziliśmy jeden ze szczytów w Beskidzie Małym – Potrójną koło Andrychowa. Miłą podróż pociągiem przerwał nam przystanek, na którym musieliśmy wysiąść. Następnie pojechaliśmy komunikacją miejską do Targanic i stamtąd ruszyliśmy. Mimo trudnych warunków udało nam się dojść do celu! W schronisku na Potrójnej przywitano nas herbatką i ciepłym kominkiem, a następnie rozgościliśmy się. Miło spędziliśmy czas. Następnego dnia z dobrym humorem i dużą energią ruszyliśmy w drogę powrotną. Brodząc w śniegu odwiedziliśmy wychodnię skalną Zbójnickie Okno i zdobyliśmy szczyt Łamanej Skały. Potem zeszliśmy na przestanek w Pracicy. Po przejechaniu busem wstąpiliśmy do pizzerii w Andrychowie. Później po krótkim marszu dotarliśmy na dworzec i pojechaliśmy do Wadowic. Było super.

Dodaj komentarz