You are currently viewing 40 lat minęło…

40 lat minęło…

W tym roku,  19 lutego,  mija 550 lat od narodzin  wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika.  Właśnie z tej okazji w czwartek poprzedzający tę datę obchodziliśmy uroczyście 40-lecie istnienia naszej placówki oświatowej, czyli znanej „piątki”.

Obchody rozpoczęły się o godz. 10.00 od Mszy świętej w kościele pod wezwaniem Piotra Apostoła z udziałem pocztu sztandarowego, oczywiście z wizerunkiem naszego patrona, zaproszonych gości i całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach.

Po Mszy w sali gimnastycznej naszej szkoły nastąpił dalszy ciąg jubileuszowych uroczystości. Pan Dyrektor Tadeusz Włodek przywitał gości oraz pracowników i uczniów. A goście dopisali. Przybyli do nas: Pan Burmistrz Wadowic  Bartosz Kaliński, Ksiądz Proboszcz Jan Dziubek, Pani Dyrektor Barbara Chmiel, Pani Dyrektor Ludwika Tkacz, Pani Dyrektor Zofia Kaczyńska, Pani Dyrektor Małgorzata Niewidok, Pan Poseł RP i były uczeń naszej szkoły Filip Kaczyński, radni gminy Wadowice, nauczyciele emeryci, dyrektorzy  gminnych placówek oświatowych i kulturalnych oraz absolwenci SP nr 5.

Po przemówieniach zaproszonych gości nastąpiła część artystyczna jubileuszu przygotowana przez uczniów koła teatralnego prowadzonego przez Panią Joannę Bartkowiak, dzieci z klasy 3b pod opieką Pani Marty Słodowskiej i Pani Joanny Kowalczyk oraz koła muzycznego pod przewodnictwem Pani Bogumiły Kowalczyk.  W czasie występu mogliśmy zapoznać się z życiem i dokonaniami Mikołaja Kopernika. Wypowiedzi młodych aktorów były przeplatane cudownymi tańcami klasy 3b  oraz  fantastycznymi piosenkami koła muzycznego. Na koniec obejrzeliśmy  etiudę taneczną w wykonaniu Alicji Zemły uczennicy z klasy 4a. Piękne dekoracje i wspaniałe stroje występujących  dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń.

Po części artystycznej goście i gospodarze uroczystości udali się na poczęstunek, którego główną atrakcją był urodzinowy tort. Można było również zwiedzić naszą szkołę, wpisać się do księgi pamiątkowej, obejrzeć kroniki i powspominać dawne czasy.

Jako społeczność szkoły jesteśmy bardzo wdzięczni gościom za przybycie, życzenia i prezenty. Rodzicom i uczniom dziękujemy za pomoc oraz wsparcie w przygotowaniu tych obchodów. Mamy nadzieję, że to wspólne świętowanie pozostanie w pamięci i sercach wielu związanych z osiedlową „piątką”.

Mocno wierzymy w zapewnienie władz lokalnych, że w końcu spełni się wieloletnie marzenie Pana Dyrektora i całej społeczności szkolnej o nowej oraz nowoczesnej sali gimnastycznej. Będzie to piękna pamiątka z tej uroczystości!

Do zobaczenia na następnym jubileuszu!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dodaj komentarz