You are currently viewing „Gramy zmysłami” – slime

„Gramy zmysłami” – slime

W ostatnich dniach lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały kolejne zadanie w ramach projektu „Gramy zmysłami”. Tematem zajęć był SLIME, który nie tylko rozwija zmysł dotyku poprzez wałkowanie masy, ugniatanie jej, ściskanie w rękach czy rozciąganie, ale również pobudza kreatywność i stymuluje wyobraźnię. Warto podkreślić, że dzieci samodzielnie wykonały slime z mąki ziemniaczanej i płynu do naczyń z dodatkiem barwnika do pisanek i brokatu.

W trakcie zajęć dzieci wykonały także eksperyment – MAGICZNY KUBEK. Za pomocą siły oddechu, stworzyły niezwykle efektowne konstrukcje z piany. Dzieci bawiły się wyśmienicie i ze smutkiem przyjęły wiadomość, że zajęcia dobiegły już końca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Dodaj komentarz