You are currently viewing Trzecie podejście na Stare Wierchy

Trzecie podejście na Stare Wierchy

W sobotę 18 marca organizowana jest wycieczka na Stare Wierchy i Maciejową w Gorcach (trzecie podejście po odwołanych terminach styczniowym i lutowym). Zbiórka o godz. 7.00  na parkingu pod kościołem Św. Piotra. W planie wycieczki przejazd autokarem na trasie: Wadowice – Obidowa.  Będziemy wędrować zielonym  szlakiem na Stare Wierchy. Tam odpoczynek w schronisku. Następnie czerwonym szlakiem przez Jaworzynę Ponicką na Maciejową. W schronisku na Maciejowej dłuższy odpoczynek. Schodzimy czerwonym szlakiem do centrum Rabki.

Wycieczka bez większych trudności. Z proponowanej trasy roztaczają się piękne widoki na Babią Górę i Police, Beskid Wyspowy z Luboniem Wielkim. Przy dobrej widoczności można zobaczyć Tatry. Efektywny czas przejścia 3,5 h. Planowany powrót do Wadowic ok. 15.30. W czasie wycieczki obowiązuje turystyczny ubiór – stosowny do warunków atmosferycznych. 

Każdy uczestnik wycieczki otrzyma pamiątkową plakietkę zaprojektowaną przez uczestników wycieczki. Zapraszam do wykonania projektów  termin: wtorek 18 stycznia. Ze względów technicznych najlepiej zrobić tak: W kartkę w kształcie kwadratu o boku długości ok. 20 cm wpisujemy koło i w kole wykonujemy projekt.

Do książeczki GOT wpisujemy: Obidowa – Stare Wierchy – Maciejowa – Rabka.                  Grupa Górska:  BZ.05   punktów 13.

W dalszym ciągu zdobywamy kolejne stopnie Górskiej Odznaki Turystycznej oraz odznakę „KAŻDEMU JEGO EVEREST – 8848″  –  różnica wysokości jaką pokonamy –  177 m

Na wycieczkę zapraszam Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Chętni wpisują się na listę.  Koszt wycieczki 35 zł. 

LISTA UCZESTNIKÓW

Z turystycznym pozdrowieniem Tadeusz Włodek.

Dodaj komentarz