You are currently viewing Dzień liczby Pi

Dzień liczby Pi

14 marca 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi gościliśmy w naszej szkole 57 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych gminy Wadowice, którzy brali udział w konkursach zorganizowanych z okazji święta tej niewątpliwie najsłynniejszej liczby świata. Spotkanie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. ZOBACZ ZDJĘCIA

W ramach obchodów Dnia Liczby Pi przeprowadziliśmy dwa konkursy:
– znajomości rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi
– test zadaniowy związany z zastosowaniem liczby Pi w obliczeniach matematycznych. 

W konkursie znajomości rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi rywalizowało 38 uczniów i jeden nauczyciel. W tym roku uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. W kategorii Uczeń klas 1 – 3 SP I miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Tymon Jamróz z wynikiem 132 cyfr. Miejsce II uzyskał Wojciech Dąbrowski z wynikiem 126 cyfr, także uczeń naszej szkoły, a miejsce III przypadło Hannie Rak uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach z wynikiem 90 cyfr.

Bardzo pasjonującą okazała się rywalizacja uczniów klas 4-8 SP. I miejsce z wynikiem 718 cyfr zdobyła Oliwia Wiercimak z Zespołu Szkół w Jaroszowicach, II miejsce uzyskał  uczeń naszej szkoły Michał Kotaś z wynikiem 605 cyfr, a równorzędne III miejsca zajęły dwie uczennice z Zespołu Szkół w Jaroszowicach: Karolina Zając i Emilia Hosaniak z wynikiem 376 cyfr.

W kategorii Nauczyciel startowała jedna osoba. Był to Pan Marek Mroczek – nauczyciel Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze, który wyrecytował 1325 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wysokich wyników!

Z okazji Dnia Liczby Pi rozegraliśmy również konkurs zadaniowy, w którym startowało 19 uczniów. Wyniki są następujące:
I miejsce zdobyła Lidia Szczurkowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach,
II miejsce Jan Ścibielski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach,
III miejsce Julia Dyrcz również ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu zadaniowego, którzy pokazali, że będąca tematem wiersza Wisławy Szymborskiej Liczba Pi jest godna podziwu!

Dodaj komentarz