You are currently viewing Powitanie wiosny w Lanckoronie

Powitanie wiosny w Lanckoronie

W ciepły i słoneczny piątek 24 marca klasa 5b i czworo uczniów z 5a witało wiosnę na Górze Lanckorońskiej. Imprezę zorganizował wadowicki oddział PTTK już po raz 35-ty. Było wiele atrakcji: tradycyjne „topienie”, a właściwie palenie Marzanny, kiełbaski z grilla, zwiedzanie zabytkowego lanckorońskiego rynku, ruin zamku oraz przejście fragmentem dróżek kalwaryjskich. Całość dopełniły przepiękne widoki. Wszystkim bardzo się podobało i niektórzy już pytali kiedy następna wycieczka. ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniu 24 marca wyruszyliśmy w podróż do Lanckorony. Pojechały na wycieczkę aż dwie szkoły m.in. szkoła nr 5 w Wadowicach oraz szkoła nr 1 w Wadowicach. Najpierw udaliśmy się na pociąg z Wadowic, a wysiedliśmy na stacji Kalwaria Lanckorona. Dalszą drogę szliśmy na nogach ponad 2 godziny. Celem podróży było przywitanie wiosny. Na szczycie góry w Lanckoronie rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Na koniec spaliliśmy Marzannę, aby odgonić zimę. Chętnie bym pojechała jeszcze raz na taką wycieczkę, ponieważ było dużo zwiedzania, odkrywania nowych miejsc i przygód.

Alina Miś kl. 5a

Dodaj komentarz