You are currently viewing Wycieczka w Małe Pieniny

Wycieczka w Małe Pieniny

Wycieczka odbędzie się w sobotę 27 maja 2023 r.  Zbiórka o godz. 7.00 na parkingu pod kościołem Św. Piotra. W planie wycieczki przejazd autokarem na trasie: Wadowice – Szczawnica – Jaworki.  Wycieczka rozpocznie się zwiedzaniem dawnej cerkwi w Jaworkach. Następnie będziemy wędrować przez Wąwóz Homole na Wysoką, najwyższy szczyt całych Pienin. Z Wysokiej będziemy schodzić do schroniska „Pod Durbaszką”, gdzie przewidziany jest dłuższy odpoczynek. Ostatni etap wycieczki to droga do Jaworek. Wycieczka z pięknymi widokami na Pieniny Właściwe i Tatry.

Efektywny czas przejścia to około 3,5 h. Planowany powrót do Wadowic ok. 16.30. W czasie wycieczki obowiązuje turystyczny ubiór – stosowny do warunków atmosferycznych. 

Zapraszam do wykonania projektów plakietek. Termin składania projektów do dnia 28 kwietnia.

Do książeczki GOT wpisujemy: Jaworki – Wysoka – Durbaszka – Jaworki.
Grupa Górska:  BZ.08 punktów 16.

W dalszym ciągu zdobywamy kolejne stopnie Górskiej Odznaki Turystycznej oraz odznakę „KAŻDEMU JEGO EVEREST – 8848″  –  różnica wysokości jaką pokonamy –  491 m

Na wycieczkę zapraszam Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Chętni wpisują się na listę.  LISTA
Koszt wycieczki 40 zł. 

W zależności od pogody przygotowałem 3 warianty trasy.
Zapraszam,
Tadeusz Włodek

Dodaj komentarz