You are currently viewing Wycieczka klas 3a i 3c

Wycieczka klas 3a i 3c

22. maja klasa 3a i 3c wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Pierwszą atrakcją było zjechanie windą górniczą w dół. Następnie w dwóch grupach udaliśmy się zwiedzać kopalnię. Panie przewodniczki w bardzo ciekawy, a czasami również humorystyczny sposób opowiadały nam o historii tej kopalni, trudnej pracy górników podczas wydobywania soli na powierzchnię. Podczas zwiedzania towarzyszyły nam pokazy multimedialne, które dodatkowo uatrakcyjniły pobyt. Na koniec udaliśmy się na spotkanie ze Skarbnikiem, który dokładnie nas przepytał i zlecił nam wykonanie kilku prac i zadań. Otrzymaliśmy od niego na pamiątkę woreczek soli, a od pań przewodniczek papierowe lampki górnicze do złożenia. Był również czas na zakup innych pamiątek oraz mieliśmy możliwość skorzystać z bocheńskiej, podziemnej sali sportowej.

Wycieczka bardzo nam się podobała, polecamy wszystkim wizytę w tej kopalni! ZOBACZ ZDJĘCIA

Dodaj komentarz