You are currently viewing Wycieczka w Małe Pieniny

Wycieczka w Małe Pieniny

W sobotę 27 maja doszła do skutku odkładana wycieczka w Małe Pieniny. Piękna pogoda towarzyszyła 56 uczestnikom wycieczki. Przed godziną dziesiątą wyruszyliśmy z Jaworek. Zielony szlak prowadził nas na Wysoką – najwyższy szczyt całych Pienin. Wąwóz Homole jest piękny o każdej porze roku. Po dojściu do „skalnych ksiąg” był czas na wyjaśnianie sposobów rozpoznawania skał wapiennych, z których zbudowane jest to niezwykłe pasmo górskie. Uczestnicy wycieczki zostali zapoznani również z historią andezytów pienińskich, skałami pochodzenia magmowego. Po krótkim odpoczynku kontynuowaliśmy marsz na Wysoką. W mijanych kałużach, ku miłemu zaskoczeniu szczególnie najmłodszych turystów można było zobaczyć płazy bezogoniaste – kumaki. Podejście pod szczyt było nieco męczące ale piękne panoramy w kierunku Tatr i Pienin Właściwych zrekompensowały trudności. O godzinie 13 byliśmy już w schronisku pod Durbaszką. Po godzinnym odpoczynku schodziliśmy do Jaworek, mijając pasące się owce. Do Wadowic wracaliśmy przez Niedzicę, Falsztyn i Dębno. Gratulacje do Franciszka Sobali i Ksawerego Wawro najmłodszych uczestników wycieczki za bezproblemowe znoszenie trudów wycieczki. Dziękujemy Laurze Bernaś i Szymkowi Balonowi za profesjonalne projekty plakietek. Do zobaczenia 24 czerwca na ostatniej wycieczce w tym roku szkolnym! ZOBACZ ZDJĘCIA

Do książeczki GOT wpisujemy: Jaworki  – Wysoka – Durbaszka – Jaworki.  Grupa Górska:  BZ.08   punktów 16, różnica wysokości – 491 m.

Dodaj komentarz