You are currently viewing Wycieczka na Ścieszków Groń

Wycieczka na Ścieszków Groń

Wycieczka odbędzie się w sobotę 24 czerwca 2023 r.  Zbiórka o godz. 7.00  na parkingu pod kościołem Św. Piotra. W planie wycieczki przejazd autokarem na trasie: Wadowice – Kocierz Górny.  Będziemy wędrować zielonym szlakiem spod kaplicy w Kocierzu Górnym. Pierwszym celem wycieczki będzie wieża widokowa na południowych zboczach Ścieszków Gronia. Następnie zwiedzimy ciekawe wychodnie skalne „Zamczysko”. Zielony szlak będzie nas prowadził do Chatki Gibasówka. Tam planowane jest ognisko z kiełbaskami  i podsumowanie ostatniego roku naszych turystycznych eskapad. Chleb i inne akcesoria do kiełbasek uczestnicy wycieczki zorganizują we własnym zakresie według uznania. Kiełbaski zapewnia organizator.

Efektywny czas przejścia to około 3,5 h. Planowany powrót do Wadowic ok. 14.00. W czasie wycieczki obowiązuje turystyczny ubiór – stosowny do warunków atmosferycznych. 

Do książeczki GOT wpisujemy: Kocierz Górny – Kucówki – Chatka Gibasówka – Basie
Grupa Górska:  BZ.03   punktów 15.

W dalszym ciągu zdobywamy kolejne stopnie Górskiej Odznaki Turystycznej oraz odznakę „KAŻDEMU JEGO EVEREST – 8848″  –  różnica wysokości jaką pokonamy –  326 m

Na wycieczkę zapraszam Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Chętni wpisują się na listę. LISTA
Koszt wycieczki 40 zł. 

Z turystycznym pozdrowieniem,
Tadeusz Włodek.

Dodaj komentarz