You are currently viewing Relacja ze spotkania z uczestnikami projektu VR ELITE

Relacja ze spotkania z uczestnikami projektu VR ELITE

Począwszy od zeszłego roku szkolnego Piątka wraz z Centrum Edukacyjnym Est oraz dwiema szkołami w Finlandii i Estonii realizuje projekt „Virtual Reality –English Learning Innovative Teaching”. W ramach wymiany międzynarodowej przewidzianej w tym projekcie nasi uczniowie w zeszłym roku szkolnym odwiedzili Finlandię. Tym razem, w dniach 08.10. – 14.10.2023, to nasza szkoła była organizatorem pobytu w Polsce dla uczniów i ich opiekunów z Finlandii i Estonii.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu w malowniczo położonym hotelu w Radoczy, zaproszeni goście wybrali się na spacer po Wadowicach, w trakcie którego pokazaliśmy im najważniejsze miejsca w naszym mieście. Popołudnie upłynęło nam pracowicie, gdyż uczniowie uczestniczyli w zajęciach, a przygotowane przez nas zadania typu „ice-breaker” wymagały od nich kreatywności i umiejętności komunikacyjnych.

We wtorek cała nasza grupa wzięła udział w wycieczce do Zakopanego. Choć poranek był mglisty a prognozy niezbyt optymistyczne, gdy tylko dotarliśmy na Podhale niebo zaczęło się przejaśniać, a mgła opadać ukazując piękno gór. Wraz z przewodnikiem tatrzańskim powędrowaliśmy na Rusinową Polanę, skąd roztaczał się niesamowity widok na Tatry. Następnie pojechaliśmy do położonego na Krupówkach Parku Iluzji.

W środę odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczniowie i nauczyciele z trzech zaprzyjaźnionych szkół zwiedzili Wawel, komnaty królewskie, a także zobaczyli smoka wawelskiego ziejącego ogniem. Z Wawelu udaliśmy się na Rynek, gdzie mogliśmy pokazać naszym zagranicznym gościom Kościół Mariacki oraz Sukiennice. Kolejnym punktem na naszej trasie było Muzeum Archeologiczne. Po powrocie z Krakowa na uczniów czekały kolejne atrakcje, a mianowicie ognisko i prażonki, a na sam koniec jeszcze jedna niespodzianka – obserwacja nieba w Radoczy. Pan Dyrektor Tadeusz Włodek opowiedział uczniom o widocznych tego wieczoru gwiazdozbiorach.

Kolejnego dnia nasi goście przedpołudnie spędzili w hotelu, gdzie mieli do dyspozycji m.in. basen oraz kręgielnię, a następnie udali się na wycieczkę do Apilandii. Po południu odbyło się spotkanie w naszej szkole, uczniowie wzięli udział w warsztatach związanych z nowoczesnymi technologiami – była zabawa z Lego Spike, Photonami, okularami Class VR i Oculusami oraz quizy. Wieczorem wszyscy wspaniale się bawili na dyskotece przygotowanej przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Niezapomnianym momentem była próba zatańczenia polskiego tańca ludowego – krakowiaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty i podziękowania za udział w spotkaniu w Polsce, które wręczyła pani wicedyrektor Barbara Bałys.

W piątek grupa z Estonii wróciła bezpiecznie do domu, a następnego dnia wcześnie rano pożegnaliśmy Finów. Cieszymy się , że spotkanie w Polsce wszystkim bardzo się podobało, zmierzyliśmy się z nowym wyzwaniem, a także zawarliśmy nowe znajomości, dlatego już teraz cieszymy się na kolejne spotkanie z uczestnikami projektu w Estonii planowane na wiosnę 2024 roku.

Dodaj komentarz