You are currently viewing Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to ważny dzień dla wszystkich Polaków upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r. po 123 latach niewoli pod zaborami.

W dzień poprzedzający święto w naszej szkole odbył się apel z okazji 11 listopada dla klas 4-8, przygotowany przez klasę 7a i wychowawczynię Anetę Rak. Pierwsza część programu dotyczyła symboli narodowych oraz  patriotyzmu. Jednym z symboli naszej Ojczyzny jest hymn Polski, który  został odśpiewany przez wszystkich na rozpoczęcie. Pojawiły się również inne ważne pieśni patriotyczne. Wokalnie 7a wsparł chór szkolny. W drugiej części programu szukaliśmy odpowiedzi na pytanie czym jest Ojczyzna, a także w jaki sposób możemy wyrażać, jak ważny jest dla nas nasz kraj. Była poetka, podróżnik, piosenkarka oraz uczennica – role przedstawione przez uczniów z 7a. Na koniec uczennica z 7b Marlena Kwartnik zatańczyła solówkę, dzięki której wyraziła czym jest Ojczyzna poprzez taniec. 

Uczniowie najmłodszej grupy wiekowej również uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z klas od 0 – 3 pod okiem wychowawców przygotowały wiersze i piosenki o treści patriotycznej, które zaprezentowały wspólnie podczas apelu. Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa małych patriotów w trakcie występu i uroczysty charakter spotkania. ZOBACZ ZDJĘCIA

Dodaj komentarz