You are currently viewing Dzień rodziny

Dzień rodziny

W dniu 13 grudnia 2023 r. odbył się w naszej szkole już po raz 10. „Dzień Rodziny”.  Tym razem do uczestnictwa zaprosiliśmy klasy 4 – 6 wraz z wychowawcami oraz oczywiście rodzicami/opiekunami. Oprócz podkreślenia wartości rodziny w życiu dziecka oraz w życiu szkoły, uroczystość  ta ma zawsze na celu profilaktykę zachowań ryzykownych wśród dzieci, zakładając, że pokazanie zdrowych sposobów spędzania czasu wolnego, wspólnej, zdrowej zabawy – wspiera rozwój dzieci, zapewnia poczucie przynależności i poczucie bezpieczeństwa, a są to czynniki chroniące przez popadaniem w ewentualne uzależnienia.  Pragniemy podczas tej uroczystości podkreślać również fakt, że w naszej szkole na każdym poziomie uczą się dzieci zdrowe i chore – z różnymi niepełnosprawnościami – intelektualnymi, ruchowymi, sprzężonymi itp. Dzięki dzieciom chorym my jako dorośli oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły uczymy się codziennie empatii, zrozumienia i wrażliwości na potrzeby ludzi obok. Sponsorami uroczystości była Rada Rodziców oraz nasz sklepik szkolny – serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również za zaangażowanie, obecność, serdeczność wszystkim dzieciom, wychowawcom oraz rodzicom/opiekunom. ZOBACZ ZDJĘCIA

Dodaj komentarz