You are currently viewing Dzień Integracji

Dzień Integracji

2 lutego w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie, podczas którego wspólnie obchodziliśmy Dzień Integracji. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas: Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach. ZOBACZ ZDJĘCIA

W tym roku nasz dzień został przygotowany przez wychowawców oraz uczniów klasy 1b, 4b i dwóch uczennic z klasy 7. Przebiegał pod hasłem: „Witajcie w naszej bajce”. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Urodziny Kubusia Puchatka”, przygotowane układy taneczne i wysłuchać piosenek ze Stumilowego Lasu. Występujący uczniowie rozbawili całą publiczność i wszyscy wspaniale się integrowali. Po pierwszej części odbyły się warsztaty plastyczne, podczas, których uczniowie zjednoczyli swoje siły i wykonali piękne prace przedstawiające postać Kubusia Puchatka. Następnie przyszedł czas na słodki poczęstunek, a po nim nadeszła chwila na wręczenie pamiątkowych odznaczeń i dyplomów dla naszych przyjaciół. Na twarzach dzieci gościł uśmiech i chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Pan dyrektor serdecznie podziękował wszystkim za wspólne spotkanie.

Był to naprawdę wyjątkowy dzień. Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli okazję spotkać się i wspólnie spędzić ze sobą czas. To utwierdza nas w przekonaniu, że integracja to dobra rzecz, która ma nieocenioną wartość. Bowiem integrować, to zauważyć drugiego człowieka z jego słabościami i trudnościami. Jesteśmy pewni, że cel spotkania integracyjnego został osiągnięty. Pamiętajmy! Pomimo, że różnimy się od siebie, to tak naprawdę jesteśmy takimi samymi ludźmi.

Dodaj komentarz