You are currently viewing Niewidzialny świat

Niewidzialny świat

12 kwietnia klasy 4a i 4b wybrały się na wyjątkowe warsztaty uwrażliwiające – „Niewidzialny świat”. Warsztaty poprowadzili pedagodzy oraz uczniowie z Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących, które swoją siedzibę ma przy ul. Tynieckiej w Krakowie. ZOBACZ ZDJĘCIA

Spotkanie było okazją spojrzenia na świat z perspektywy osoby niewidomej oraz miało na celu zwrócić naszą uwagę na potrzeby ludzi żyjących wokół nas. Zaproszeni goście podzielili się z nami swoimi doświadczeniami, opowiedzieli jak funkcjonują na co dzień, z jakimi problemami się borykają, zaprezentowali nam również technologie asystujące i wspierające . Mieliśmy okazję zobaczyć jak sprawnie i szybko niewidomi uczniowie obsługują komputer i smartfon. Na sam koniec otrzymaliśmy drobne upominki. Były to warsztaty inne niż wszystkie, bo uczące wrażliwości i empatii. Warto było na nich być.

Dodaj komentarz