You are currently viewing Wycieczka na Łapsową Polanę

Wycieczka na Łapsową Polanę

Sobota 13 kwietnia 2024 r. to dzień wycieczki w Gorce a konkretnie Łapsowa Polana w rejonie Bukowiny Obidowskiej. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Obidowej wiosce leżącej w dolinie Lepietnicy. Zielony szlak prowadził łagodnie do czarnego szlaku w rejonie polany Rożnowej. Stamtąd w dwadzieścia minut dotarliśmy do klimatycznej koliby na Łapsowej Polanie. Panorama Tatr z tego miejsca jest niepowtarzalna: Tatry, Zachodnie, Wysokie i Bielskie, prezentowały się w całej okazałości. To była uczta dla oczu i duszy. Po godzinnym pobycie w gościnnej kolibie, rozpoczęliśmy zejście czarnym szlakiem do Klikuszowej. Wycieczka o dużych walorach geograficznych i widokowych, pogoda-super, Uczestnicy wycieczki-super, Pan kierowca bardzo super. Gratulacje dla najmłodszych uczestników wycieczki Ksawcia Wawro i Frania Sobali!
ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia p. Płonki

Plakietki tradycyjnie zaprojektowali: Laura Bernaś i Szymon Balon – dziękujemy.  Do książeczki GOT wpisujemy: Grupa górska BZ 05, 12 pkt, 256 m różnicy wysokości.

Kolejna wycieczka będzie najprawdopodobniej 25 maja i będą to Pieniny od Sokolicy po Trzy Korony.

W czwartek 18 kwietnia zapraszam na spotkanie z Włodzimierzem Mamoniem, taternikiem. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.30 w sali nr 14 IIp, Szkoła Podstawowa nr 5.  Wstęp wolny!

Dodaj komentarz