You are currently viewing Ósmoklasiści w Estonii – ciąg dalszy

Ósmoklasiści w Estonii – ciąg dalszy

Trzeciego dnia naszego pobytu w Tartu zostaliśmy zaproszeni przez naszych Partnerów: Dyrekcję i Nauczycieli do odwiedzenia ich szkoły. Byliśmy bardzo ciekawi jak wygląda estońska szkoła i czy bardzo różni się od polskiej. Oprócz zwiedzania budynku szkoły i przedszkola nasi Gospodarze przygotowali również ciekawe zajęcia. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością języka angielskiego oraz dowiedzieć czegoś więcej o sobie nawzajem. Aktywności, tzw. „ice-breakers” pomogły przełamać lody. Byliśmy dumni z naszych uczniów, którzy bardzo dobrze sobie poradzili. Popołudniu wybraliśmy się na spacer ulicami Tartu do ogrodu botanicznego.
Czwartek spędziliśmy również w szkole. Tym razem uczniowie brali udział w zajęciach z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości. Jednym z głównych celów projektu było testowanie, jak okulary VR sprawdzają się w edukacji, tak więc nie mogło zabraknąć tego typu zajęć. Popołudniu wybraliśmy się do Estońskiego Muzeum Narodowego. Muzeum posiada największą, najnowocześniejszą technologicznie stałą wystawę w Estonii poświęconą kulturze i historii Estonii, Estończyków oraz ludów ugrofińskich. Najbardziej podobały nam się estońskie stroje ludowe, ręcznie tkane, zdobione ciekawymi wzorami.
Piątek był naszym ostatnim dniem w Estonii. Po śniadaniu spakowaliśmy walizki, pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Finlandii i Estonii, dziękując za wspólnie spędzony czas. Uczniowie zgodnie przyznali, że chętnie zostaliby jeszcze kilka dni dłużej. Pełni wrażeń wróciliśmy do Polski.
FOTORELACJA Z CAŁEGO WYJAZDU

Dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Bałys, która jest szkolnym koordynatorem projektu, Panu Łukaszowi Putyrze z Centrum Edukacyjnego Est oraz Pani Karolinie Gębali.
Barbara Filek

Dodaj komentarz