You are currently viewing Wycieczka w Pieniny

Wycieczka w Pieniny

Wycieczka odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 r.  Zbiórka o godz. 7.00  na parkingu pod kościołem Św. Piotra. W planie wycieczki przejazd autokarem na trasie: Wadowice – Szczawnica.  W programie wycieczki przeprawa przez Dunajec łodzią flisacką, wyjście na Sokolicę, przejście Sokolej Perci (Czerteż, Czertezik), wyjście na Zamkową Górę z ruinami Zamku Pienińskiego, następnie przez przełęcz Kosarzyska wyjście na Trzy Korony. Zejście przez przełęcz Chwała Bogu i Wąwóz Szopczański do Sromowiec Niżnych. Zakończenie wycieczki w schronisku Trzy Korony w Sromowcach Niżnych.

Efektywny czas przejścia to około 4,5 h. Planowany powrót do Wadowic ok. 17.00.

Wycieczka atrakcyjna widokowo, duże ekspozycje, ciekawostki przyrodnicze (Pieniński Park Narodowy) i geologiczne, przełom Dunajca widziany z góry…

Do książeczki GOT wpisujemy: Szczawnica – Sokolica – Zamkowa Góra – Trzy Korony – Sromowce Niżne  BZ.08 punktów 19.
W dalszym ciągu zdobywamy kolejne stopnie Górskiej Odznaki Turystycznej oraz odznakę „KAŻDEMU JEGO EVEREST – 8848″  –  różnica wysokości jaką pokonamy –  537 m.

Na wycieczkę zapraszam Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Chętni wpisują się na listę.  LISTA
Koszt wycieczki 80 zł dorośli, 70 zł dzieci.  Kwota obejmuje: Przeprawa przez Dunajec, wstęp do PPN, plakietka, przejazd autokarem, parking.

Dodaj komentarz