You are currently viewing Wizyta w Bibliotece

Wizyta w Bibliotece

O tym, że książka uczy, bawi i wychowuje mogli przekonać się uczniowie klasy IVa i IVb, którzy wspólnie ze swoją polonistką panią Renatą Kowalczyk i wychowawczyniami odwiedzili Bibliotekę Publiczną, aby osobiście poznać i porozmawiać z panią Wandą Matras-Mastalerz, która jest doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, miłośniczką książek dla dzieci i właścicielką woluminów z całego świata. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć niesamowite książki dla dzieci, pochodzące z USA, Japonii czy Wielkiej Brytanii. Największe wrażenie wywarła jednak uszyta przez panią Wandę polisensoryczna książka z filcu i kreatywna książka Hervégo Tulleta. Uczniowie dowiedzieli się także, że istnieją książki wykonane z piernika czy sera żółtego i szpinaku. Czwartoklasiści wykazali się aktywnością, a zachwytu i radości nie było końca. Dziękujemy za to interesujące spotkanie i wspólnie spędzony czas, który na pewno zaowocuje zapałem do odkrywania historii opisanych w książkach. ZOBACZ ZDJĘCIA

Dodaj komentarz