W ramach zajęć profilaktycznych, z cyklu „Pory roku”, uczniowie w świetlicy szkolnej wzięli udział w spotkaniu z „Panią Wiosną”. Dzieci obejrzały prezentacje na temat oznak wiosny w przyrodzie. Podczas rozmowy dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zwiastunów wiosny. Rozpoznawały odgłosy ptaków. Wiosenna zabawa logorytmiczna służyła wyrabianiu pamięci ruchowej i orientacji przestrzennej.


Przeprowadzone przez logopedów zajęcia miały na celu wzbogacanie zasobu leksykalnego uczniów, stymulowanie funkcji poznawczych, rozwijanie uwagi słuchowej i małej motoryki. Wszyscy uczniowie brali udział w zajęciach z pełnym zaangażowaniem.
Do następnego spotkania!
Ewa Dudziak, Natalia Glanowska