2 czerwca uczniowie kl. 3a wyjechali do Nadleśnictwa w Andrychowie, gdzie zapoznali się z zawodem leśnika oraz zwiedzili ciekawą ścieżkę przyrodniczo-poznawczą „Leśne Cuda”. Tematyką opracowanej ścieżki dydaktycznej była różnorodność flory oraz fauny w polskich lasach. Dzieci miały możliwość zapoznania się z najbardziej charakterystycznymi ptakami, grzybami, roślinami, owocami runa leśnego oraz głównymi gatunkami drzew występującymi w naszych lasach. Spotkanie z panem leśnikiem zakończyło się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Dzieci spędziły miło i aktywnie czas na dużym ogrodzonym obszarze zielonym i miały możliwość obcowania z przyrodą. Dziękujemy za interesującą lekcję przyrody i różnorodne ciekawostki leśne! ZOBACZ ZDJĘCIA
- Post author:sp5wadowice
- Post published:2 czerwca, 2026
- Post category:Wycieczki